Архів за: Листопад 2018
У Львівському палаці мистецтв відбулася VIІ Міжнародна виставка українських та закордонних вищих навчальних закладів «Осінній салон «Вища освіта – 2018»».
Це одна з перших спеціалізованих виставок в Західній Україні, яка організована Міжнародним освітнім центром за підтримки Львівської торгово-промислової палати, департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, управління освіти Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та Львiвського мiського центру зайнятостi та надає платформу для безпосереднього діалогу абітурієнтів з представниками вітчизняних та зарубіжних освітніх закладів.
Мета виставки – популяризація ідеї усвідомленого підходу до вибору майбутньої професії серед українських школярів, а також залучення кращих вітчизняних і закордонних навчально-наукових закладів до участі в міжнародних освітніх заходах.
Він зазначив, що політичні, економічні та соціальні процеси, що відбуваються в державі, мають відповідний вплив на стан справ в споживчій кооперації та вимагають впровадження нових підходів до організації роботи та ведення господарської діяльності.
У виставці брали близько 20-ти вишів з України та з-за кордону. Серед учасників були представлені і заклади кооперативної освіти: ВНЗ «Львівський кооперативний коледж економіки і права» та Львівський торговельно-економічний університет.
Цільова аудиторія виставки – учні-старшокласники, батьки, абітурієнти, студенти та всі ті, хто хоче вчитись та розвиватись. Відвідувачами виставки були не лише жителі Львова та Львівщини, а й абітурієнти з сусідніх областей.
Заступник директора з навчальної роботи, Леся Федак та керівник підрозділу сприяння працевлаштування випускників навчального закладу, Оксана Козак організували для студентів спеціальності «Правознавство» семінар – лекцію на тему : «Застосування чинного законодавства України при укладенні трудових договорів» за участю головного інспектора держпраці у Львівській області Оксани Яворівської, начальника відділу організації рекрутингу та партнерства у сфері зайнятості Львівського обласного центру зайнятості Наталії Наконечної .
Мета заходу – ознайомити студентів з вимогами чинного законодавства та правами та обов’язками при працевлаштуванні.
В межах превентивних заходів Оксана Яворівська та Наталія Наконечна надали студентам роз’яснення норм трудового законодавства при працевлаштуванні, розповіли про права неповнолітніх осіб, які поєднують працю з навчанням. Особливу увагу доповідачі звернули на загрози нелегальної праці за кордоном, вказали на переваги офіційної роботи в Україні та необхідність легалізації заробітної плати: людина, отримуючи заробітну плату «в конверті», позбавлена соціальних гарантій в т.ч позбавляється права на оплату листка тимчасової непрацездатності, виплати допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи, позбавляється пристойного розміру пенсії в старості тощо. Роботодавець не оформивши трудовий договір і, відповідно, не уклавши договір про матеріальну відповідальність, ризикує втратити більше, ніж суму податків, пов`язаних з нарахуванням заробітної плати працівнику.
Читати далі …
У роботі конференції, крім делегатів конференції, взяли участь члени Ради та члени Ревізійної комісії облспоживспілки, директори та голови профспілкових комітетів підприємств облспоживспілки, керівники структурних підрозділів апарату управління облспоживспілки.
Зі звітною доповіддю про роботу Ради і правління Львівської облспоживспілки у 2014-2018 роках та завдання щодо підвищення ефективності господарювання підприємств та організацій системи облспоживспілки виступив голова правління облспоживспілки Михайло Михайлович Ванівський.
Він зазначив, що політичні, економічні та соціальні процеси, що відбуваються в державі, мають відповідний вплив на стан справ в споживчій кооперації та вимагають впровадження нових підходів до організації роботи та ведення господарської діяльності.
Значну увагу в доповіді приділено результатам господарсько-фінансової діяльності за звітний період, питанням кадрової політики, кооперативної освіти, соціальному захисту працівників системи.
З нагоди Дня української писемності та мови, тижня циклової комісії, викладачі циклової комісії мовних дисциплін Львівського кооперативного коледжу економіки і права, організували для студентів та викладачів, зустріч з відомою українською поетесою-пісняркою, педагогом, Заслуженим діячем мистецтв України Анною-Ольгою Канич.
В актовій залі коледжу Анна-Ольга Михайлівна презентувала для присутніх свою нову збірку віршів, читала поезії патріотичної, пейзажної та інтимної лірики, спілкувалася та жартувала.
У творчому доробку львівської поетеси та піснярки близько 300 пісень, декілька аудіодисків, а також: збірки поезій «Неопалима купина» (1993 р.), «Львівські рапсодії» (2003 р.), «Молюся за Україну» (2006 р.), автобіографічна повість «Волошки серед терну» (2000 р.), поетична збірка для дітей «Пісні серця — юним талантам» (2003 р.), збірка інтимної лірики та пісень «Коли співає тиша» (2005 р.), збірка пісень «Музика рідного краю» та збірка оповідань для дітей «Жовтенька грушка та інші оповідки Нуни» (2008 р.), збірка пісень «Журавлині пісні» (2015 р.).
У Львові стартувала найважливіша економічна подія року в економічному житті Західної України -Міжнародний Економічний Форум, який проводиться щорічно у м. Львові з 2001 року. Участь у Форумі взяли очільники обласних державних адміністрацій, представники бізнесових кіл України, ділових асоціацій, дипломатичних установ, фінансових установ, навчальних закладів, науковці, делегації з інших країн світу, представники Уряду та Адміністрації Президента та інші.
Головним завданням Міжнародного економічного Форуму є представлення Львівщини як безпечної території для ведення бізнесу в Україні, діалогу між владою і бізнесом, активізації транскордонної співпраці, залучення інвестицій, встановлення корисних бізнес-контактів між українськими та закордонними діловими колами, можливість власникам бізнесу, розширити ринки збуту, встановити нові ділові зв’язки та отримати конкурентні переваги та удосконалити свої знання про бізнес-процеси на регіональному, національному рівні та дізнатися про експортні можливості до країн ЄС.
Для підтримки іміджу споживчої кооперації області та продовження роботи з приведення торгових підприємств до сучасних вимог в жовтні місяці 2018 року на базі підприємств торгівлі та ресторанного господарства Сокальської, Жовківської, Стрийської, Миколаївської та Радехівської райспоживспілок був проведений обласний семінар на якому було представлено для огляду 37 модернізованих кооперативних підприємств торгівлі та ресторанного господарства згідно затверджених стандартів фірмового стилю «СООР-Україна».
Керівниками підприємств та організацій був проведений великий об’єм робіт по приведенню мережі цих районів до конкурентоспроможного стану.
Учасники семінару ознайомились з передовим досвідом роботи підприємств – від виконання робіт з благоустрою прилеглої території до виконання екстер’єрних та внутрішніх ремонтних робіт.