Календар
Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Посилання
 
ban-ukoop2   ban-gaz2  
08.09.2020

Обов’язковою складовою навчального процесу у Львівському кооперативному коледжі економіки і права є заняття з навчальної практики “Вступ до фаху”.

Програма навчальної практики «Вступ до фаху» передбачає ознайомлення студентів з вимогами освітньо-кваліфікаційної характеристики щодо знань, умінь і практичних навичок та освітньо-професійною програмою з підготовки молодшого спеціаліста, функціональними обов’язками та перспективами кар’єрного зростання, графіком та організацією навчально-виховного процесу у коледжі.
Під час занять з навчальної практики студенти отримують додаткові знання, уміння і навички, ознайомлюються з методами набуття знань з фаху, визначають коло питань, якими вони повинні оволодіти під час навчання в коледжі і які потрібні в майбутній професійній діяльності.З перших днів в коледжі студенти нового набору детальніше знайомляться з навчальним закладом та своєю майбутньою професією. За час проведення навчальної практики, викладачі циклової комісії обліку та фінансово-економічної діяльності намагаються пояснити студентам наскільки необхідні на сьогодні міцні теоретичні та практичні знання.
Тому студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» цікаво сприйняли заняття з навчальної практики «Вступ до фаху», а особливо, дистанційний супровід виконань завдань практики.
Метою заняття з навчальної практики є розширення інформованості професійного самовизначення студента та знайомство з майбутньою діяльністю для розуміння важливості здобуття професійних знань, ознайомлення здобувачів вищої освіти з майбутньою спеціальністю, закріплення загальних питань стандарту вищої освіти в Україні та особливостей підготовки фахівців із фінансів, банківської справи і страхування у коледжі.
Завдання заняття з навчальної практики «Вступ до фаху» – це з’ясування ролі фахівця-фінансиста у забезпеченні ефективності фінансово-господарської діяльності суб’єкта підприємництва та місця й значення фінансової служби в організаційній структурі суб’єктів підприємництва різних форм ведення бізнесу, галузей і обсягів діяльності, ознайомлення з професійними вимогами до фахівця-фінансиста, практичними вміннями й навичками, якими він повинен володіти та зі сферою майбутньої професійної діяльності й переліком посад, які може займати спеціаліст із фінансів, банківської справи та страхування.
Сьогодні фінансово-економічна та господарська діяльність відіграє надзвичайно важливу роль в економіці країни. Вона формує життєдіяльність суспільства, його потенціал, забезпечуючи при цьому реалізацію поставлених кожною людиною, кожною організацією та державою в цілому завдань і цілей. Нині ефективність фінансово-економічної діяльності держави залежить від двох основних факторів, а саме: економічної освіченості нації та майстерності професіоналів. Без достатньої кількості висококваліфікованих професіоналів неможливо забезпечити відповідну результативність фінансово-економічної діяльності та надійність і стабільність економічної системи як регіону, так і країни в цілому.
Особливостями заняття з практики є ознайомлення студентів з майбутньою спеціальністю, з навчально-виховним процесом у виші, розкриття особливостей професійної діяльності, прищеплення любові до майбутньої професії.
Студентів ознайомили з історією навчального закладу, організацією навчального процесу, інформаційно-методичним забезпеченням навчального процесу, роботою студентського самоврядування у ЛККЕіП, правилами техніки безпеки та охорони праці тощо. Основна увага приділялась питанню щодо прав та обов’язків студентів, мотивації до навчання студентів, ознайомленню з переліком посад, які можуть обіймати студенти після закінчення навчального закладу, вивченню правил внутрішнього розпорядку навчального закладу та гуртожитку, обговоренню факторів, що вплинули на вибір студентами спеціальності.
Також було наголошено на особливостях навчання та проживання в гуртожитку в умовах карантину, про правила респіраторної гігієни і як захиститися від Covid-19, про важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання, про використання дистанційної і змішаної форм навчання в коледжі та її особливості, впровадження нового досвіду і можливостей в систему навчання студентів кооперативного коледжу під час пандемії, відвідування студентами навчального закладу з дотриманням санітарних вимог та рекомендацій. Проінформували студентів про психологічну допомогу у разі тривожного стану через епідемію, тощо.
З метою ознайомлення з особливостями майбутньої професії, сфери діяльності та впровадження елементів дуальної освіти студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» віртуально відвідали страхові компанії та фінансово-кредитні заклади міста Львова, які дають можливість краще зрозуміти вибір фаху, працевлаштуватись в майбутньому та поєднати теорію з практикою під час навчання в коледжі.
Враховуючи карантинні обмеження, під час проходження навчальної практика «Вступ до фаху», під керівництвом викладача циклової комісії обліку та фінансово-економічної діяльності, к.е.н., доцента Михайла Голубки, студенти провели онлайн заняття-екскурсію діючої страхової компанії «Універсальна» у форматі прямого ефіру – відеоконференції з використанням платформи Zoom.
Представник Львівської обласної дирекції страхової компанії Любов Котула розповіла дистанційно про історію компанії, про те, що Страхова компанія «Універсальна» була створена у 1991 році, про її поступовий шлях щодо світового визнання, повідомила про види страхових послуг, які гарантує компанія. Місія компанії: «Ми працюємо для того, щоб Ви могли спокійно і не відволікаючись займатись своїми справами та бути впевненим, що Ваше здоров’я, майно, бізнес та активи під надійним захистом»
Віртуально студенти побачили як організовані робочі місця фахівців, ознайомились з роботою контакт-центру, виплат з автострахування, продажів і перестраховки тощо.
З метою зміцнення лідируючих позицій на ринку страхових послуг, страхова компанія, широко використовує сучасні інноваційні методи продажу.
Працівники страхової компанії розповіли про випадки страхування та показали бланки, які заповнюються при настанні страхових випадків тощо.
Також студентам запропонували роботу онлайн – страхового агента в канікулярний період. Розповіли, про комплексну програму страхування, яка діє на сьогодні від COVID-19 для навчальних закладів (викладач, студент, персонал). Заняття відбулось у теплій, дружній атмосфері спадкоємності професійних знань та культурних традицій.
Під час онлайн-заняття працівники компанії відповіли на численні запитання про специфіку роботи системи страхових послуг у країні в цілому та компанії зокрема.
Заняття з навчальної практики «Вступ до фаху», хоча і онлайн, довели свою ефективність, практичну корисність та підтвердили правильність вибору першокурсниками майбутньої професії, де вони отримали перше уявлення про свій фах, що в подальшому спонукатиме їх до отримання ґрунтовних професійних знань та практичних навичок, які стануть їх конкурентними перевагами під час працевлаштування та допоможуть визначитись в майбутньому з базою проходження виробничої практики.
Такі заплановані онлайн-зустрічі покликані надати якомога більше інформації про свій фах, практичними фахівцями. Як зауважили студенти, групи Фн-19: «…в умовах адаптивного карантину, під час онлайн-занять з практики ще більше впевнились в правильності вибору професії, якає дає можливість працевлаштуватись у компанії своєї мрії, ми отримали додаткові знання, уміння і навички, ознайомились з методами здобуття знань з фаху, визначили коло питань, якими ми повинні оволодіти під час навчання в коледжі і які потрібні нам в майбутній професійній діяльності тощо. Наша група впродовж проходження навчальної практики більш здружилася»
Перші знання про свій фах студенти мали змогу проявити креативно і відобразити у стінгазетах на тему: «Моя професія – моє майбутнє, мій особистий внесок у фінансово – економічний розвиток держави та страховий ринок України».
Заняття проводяться вже не вперше у цій компанії. У майбутньому планується розширення таких заходів для студентів коледжу з метою впровадження елементів дуальної освіти, коли повернемося до звичного формату навчання.
Маємо надію, що і подальша співпраця з даною організацією буде сприяти формуванню практичних вмінь та навичок майбутніх молодших спеціалістів.
Адміністрація коледжу, викладачі циклової комісії обліку та фінансово-економічної діяльності та студенти спеціальності, висловлюють вдячність керівництву та працівникам Страхової компанії «Універсальна» за професіоналізм, організацію проведення віртуальної екскурсії, надану можливість провести онлайн-навчання на базі компанії та надані страховими спеціалістами практичних знань молодим фахівцям нашого навчального закладу, які однозначно їм знадобляться у майбутньому.
Заняття з навчальної практики «Вступ до фаху» довели свою ефективність, практичну корисність та підтвердили правильність вибору майбутньої професії.

За інформацією прес служби Львівського кооперативного коледжу економіки і права