01.11.2016
В актовій залі Львівського кооперативного коледжу економіки і права відбулась загальноколеджівська виховна година організована викладачами циклової комісії правознавчих дисциплін, на яку були запрошені заступник начальника з питань державної реєстрації – начальник Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області Оксана Куманська – Нор та головні спеціалісти управління державної реєстрації Руслана Децик та Наталія Ярема.
Привітали юридичну родину з професійним святом. Студентів ознайомили з діяльністю Головного територіального управління юстиції у Львівській області.
Виступаючі повідомили присутнім про роботу та основні завдання Головного територіального управління юстиції в Львівській області, які є, а саме : реалізація державної правової політики, державної політики з питань банкрутства, у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб – підприємців, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації; забезпечення реалізації державної політики у сферах організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), внесення на розгляд Мін’юсту пропозицій щодо формування та реалізації політики у зазначених сферах, забезпечення роботи нотаріату, експертне забезпечення правосуддя, протидія легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму (щодо нотаріусів, адвокатів та інших осіб, які надають юридичні послуги), здійснення в межах повноважень міжнародно-правового співробітництва тощо.
Адже, професія юриста, як своєрідний вид соціальної діяльності, виділяється серед інших цілим рядом специфічних властивостей, зумовлених тою роллю, яку відіграють право і законність у житті суспільства. Охорона прав і законних інтересів громадян, безкомпромісна боротьба з правопорушеннями, висококваліфіковане розв’язання різноманітних юридичних проблем – є змістом повсякденної діяльності юристів і разом з тим являється їх професійним обов’язком. Саме юристи, які мають ґрунтовні знання, відповідну професійну підготовку, високу правосвідомість, чітке розуміння своєї відповідальності за долю людей, наділені владними повноваженнями і здатні ефективно впливати на зміцнення законності і правопорядку у державі.
Необхідність виконання юристами своїх професійних повноважень, громадянського обов’язку ставить перед ними особливо високі вимоги до особистих якостей. У першу чергу юрист має глибоко усвідомлювати, що свою місію він виконує, будучи наділений високою довірою суспільства і держави, а тому його висока порядність, чесність, безкорисливість, об’єктивність, вдумливий підхід до кожної деталі справи, постійне прагнення до самовдосконалення повинні бути невід’ємними рисами його натури.
Характерною ознакою відданості юриста своїй справі, професійної зрілості є загострене почуття справедливості. Для юриста це, насамперед, означає небайдужість до біди, нещастя інших людей, у тому числі і до таких, які через збіг складних життєвих обставин самі опинилися серед правопорушників. На відміну від інших громадян, юрист, саме завдяки своєму професійному хисту, спроможний не обмежуватися роллю спостерігача, а активно й ефективно домагатися відновлення порушених прав, встановлення справедливості. Зробити це – його професійний і громадянський обов’язок.
Специфічною рисою діяльності юриста є повсякденне зіткнення з найрізноманітнішими життєвими ситуаціями, юридичними казусами, які мають деякі спільні ознаки і у той же час часто істотно відрізняються. Досвідченим юристам добре відомо, що на практиці фактично не буває цілком ідентичних справ, випадків, абсолютно тотожних ситуацій, а відтак не може бути і стереотипів для їх вирішення. У професії юриста має місце нагальна потреба у творчому підході до встановлення істини у кожній конкретній справі, постійний пошук, можливість миттєво орієнтуватися у ситуації, готовність до прийняття нестандартних у межах закону рішень. Складність юридичних проблем, що має розв’язувати юрист, багатогранність юридичної діяльності, її своєрідний характер зумовлює наявність професійно-правового мислення у працівників цієї категорії.
Вона має базуватися на виключно високій нормативній культурі, яка виражається у непохитній переконаності у непорушності, органічній єдності букви і духу закону, вірі у кінцеву непереборність ідей права і справедливості. Професійне мислення юриста включає в себе такі важливі складові елементи, як універсалізм і ерудованість.
Справжнім професіоналом може стати лише людина з високим інтелектом, стійкими психологічними якостями.
Юриста-професіонала відрізняють від інших людей глибокі знання права, які умовно можна поділити на фундаментальні, що дають розуміння внутрішніх закономірностей держави і права, охоплюють усі важливі юридичні поняття і категорії та спеціалізовані – конкретні юридичні знання, що використовуються для потреб різних видів юридичної діяльності, складання юридичних документів, виконання відповідних дій і операцій, застосування певних засобів та певної методики в процесі розв’язання юридичних справ тощо. Таким чином, юрист – це професіонал, який має фундаментальні та спеціальні правові знання, глибоко переконаний у винятковому призначенні права і законності для суспільства, кваліфіковано користується юридичним інструментарієм при розв’язанні юридичних проблем в ім’я захисту прав і законних інтересів громадян.
(http://www. shev.gov.ua/index.php?option= com_content&task= view&id= 4712& Itemid = 171)
Присутні в актовій залі, студенти різних спеціальностей вишу, мали можливість задати питання доповідачам, а юристи скористати для себе корисну та цікаву інформацію, яка їм згодиться в майбутньому.
Адміністрація коледжу та викладачі циклової комісії правознавчих дисциплін вдячні гостям за те, що їм небайдужа доля молодих спеціалістів і вони завітали до них з практичними настановами.
Михайло Голубка,
прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю ЛККЕіП