Календар
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Посилання
 
ban-ukoop2   ban-gaz2  
13.10.2016

Фотогалерея творчих робіт студентів коледжу

Для колективу та студентів Львівського кооперативного коледжу економіки і права 14 жовтня особливий день, адже саме 14 жовтня 1992 року на Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, було освячено навчальний заклад, тому цього осіннього жовтневого дня у стінах навчального закладу проводять урочисті заходи, у яких беруть участь студенти усіх спеціальностей та груп, викладачі, працівники та гості.

Цьогоріч, за збігом обставин, у 77 День народження Львівського кооперативного коледжу економіки і права вся українська кооперативна спільнота вшановує ювілей – 150- річчя від заснування першого в Україні споживчого товариства.

З нагоди цих дат у Львівському кооперативному коледжі економіки і права відбулося урочисте свято. У святковій програмі була ціла низка цікавих і пізнавальних заходів.

Після святкового концерту гості, студенти та викладачі мали змогу побачити конкурс творчих робіт студентів коледжу «Дари осені»
До оформлення творчих кулінарних експозицій було залучено багато різноманітних овочів та фруктів, адже золота осінь – найблагодатніша пора року, котра дарує нам щедрі дари родючої землі України.

Доповнювали ці композиції жовтаве дубове та кленове листя ,колоски пшениці, гілки калини, осінні квіти та віночки з них, які вдало були застосовані в своїх композиціях молодими майстрами. Чудово виглядали квіти з моркви, буряка та редьки.

Усі академічні групи коледжу підійшли до виконання завдання, присвяченому святу, оригінально та творчо. Майбутні молодші спеціалісти здивували відвідувачів композиціями з надписами та ювілейними датами «COOP», «150», «77» на кавунах та винограді різних форм, які були у формі лісових мешканців, козаків, торт «Готель кооперація» та інші.

У рамках цього заходу навчальні групи презентували композиції, виготовлені власноруч та з українською символікою, які чарували розмаїттям кольорів і відтінків. Окрім фантазії та майстерності творців, вразило те, що більшість робіт мали професійне спрямування – символізували свій фах. Роботи в конкурсі були досить креативні, а це було і цікаво, як для студентів, які вступили на перший курс нашого навчального закладу, так і для гостей заходу.

«Осінь вражає своїми природними барвами, красою та щедрістю, а студенти своєю кулінарною фантазією», – розповідає заступник директора з виховної роботи Ігор Бішко. – Студенти мали можливість реалізувати усі свої фантазії та творчі задуми, чим вдало скористалися.

«Виставка творчих робіт студентів стала вже доброю традицією нашого навчального закладу», – зазначив заступник директора з навчально-методичної роботи Ігор Леськів. Під час створення композицій студенти вдавалися до найрізноманітніших асоціацій з цією порою та святом, застосовуючи при цьому усі свої таланти та здібності.

Також була можливість завітати в музей споживчої кооперації Львівщини, який знаходиться в приміщенні навчального закладу, Заснований десять років тому, за ініціативи адміністрації коледжу та за підтримки Львівської облспоживспілки.

Як зауважила Любомира Баб’як, ветеран споживчої кооперації, в «далекому 1866 році відбулась ця знаменна подія в Харкові, де зусиллями громадських діячів Миколи Баліна, Віктора Козлова та професорів Харківського університету у жовтні 1866р. відбулись установчі збори першого кооперативного товариства, що дало потужний поштовх розвитку кооперативного руху в Україні».

Особливе захоплення викликає історія розвитку кооперативного руху на землях Галичини. Заснування у 1883 р. відомим архітектором Василем Нагірним у співпраці з Іваном Франком першого кооперативного товариства „Народна торгівля”, яке згодом „розрослося в дерево величаве, що обійняло цілу Галицьку Русь” і стало крупним Крайовим центром споживчих товариств. До складу Ревізійного Союзу українських кооператив, центрального осередку кооперації Галичини, разом з „Народною торгівлею” входили ще три крупні Крайові кооперативні центри: „Маслосоюз”, „Центросоюз”, „Центробанк” зі своїми окружними і повітовими спілками, які об’єднували понад 3,5 тис. низових кооператив. Своєю жертовною подвижницькою працею наші великі попередники, за умов чужинецького панування Австро-Угорської монархії та Польщі, зуміли об’єднати злиденний і принижений український народ Галичини кооперативною ідеєю самостійного господарювання, яка перероджувала українські села і міста, робила їх сучасними і заможними. Недарма ж духовний батько західноукраїнської кооперації митрополит Андрей Шептицький стверджував, що кооперація – то потіха народу, на яку опирається його добробут.

Кожен, хто переступає поріг музею, захоплюється видатними діячами кооперативного руху Галичини. Поряд з Василем Нагірним перед очима постають славетні постаті Костя Левицького, Євгена Олесницького, Теофіла Кормаша, Остапа Нижанківського, Стефана Федака, Юліяна Павликовського, Остапа Луцького, Андрія Палія та багатьох інших представників високої громадської моралі і шляхетності, імена яких навіки викарбувані на сторінках кооперативної історії краю. Слід зазначити, що ці кооперативи до 1939 року не тільки не торгували алкогольними напоями, а і вели непримиренну боротьбу з алкоголізмом, дбаючи про моральний, матеріальний і духовний добробут своїх членів.

Новий відлік кооперативної історії краю розпочався після Другої світової війни з перших кооперативних новобудов, „народних магазинів”, які започаткував тодішній голова правління Стрийської райспоживспілки Тадей Швець, який ще за життя став легендою кооперативних новацій та ініціатив, а очолювана ним спілка була школою передового досвіду для усієї кооперативної України.

Студенти Львівського кооперативного коледжу економіки і права мають можливість вивчати кооперативну історію з наглядних посібників, що експонують в музеї історії кооперації. За роки свого існування музей став осередком виховання студентської молоді на християнських засадах кооперативного руху, високоморальних кооперативних цінностях і принципах взаємодопомоги, співпраці і взаємовідповідальності, ідеалах добра і справедливості.

Усі групи першокурсників, що приступають до навчання, відвідують музей, де з великим зацікавленням знайомляться з розвитком кооперативного руху у світі, з першим кооперативним товариством, заснованим у 1844р. В англійському Рочдейлі, що згодом отримало назву „Товариство чесних піонерів”; з першими в Україні споживчими товариствами, у яких працювали відомі громадські діячі Михайло Драгоманов та інші, членами правлінь кооперативних установ були Павло Тичина, Кирило Стеценко, Яків Степовий, Лесь Курбас.

Марія Ільків – викладач коледжу, розповіла про музей споживчої кооперації. У музеї гідно вшанована пам’ять колишніх голів правління облспоживспілки, нині, на жаль, покійних Миколи Луника, Миколи Яремчука, Михайла Тимківа, Анатолія Лебедєва, директора коледжу Петра Лазура та інших, кращих голів правлінь райспоживспілок, споживчих товариств, їх трудових колективів.

Третій розділ експозиції музею висвітлює діяльність споживчої кооперації у незалежній Україні, оновлення, осучаснення і модернізацію підприємств, відкриття маркетів, де запроваджені сучасні технології продажу товарів, взірцеві підприємства ресторанного господарства, досвід роботи кращих кооперативних організацій, міжнародні зв’язки української кооперації.

Окремо висвітлена діяльність нашого коледжу, який гідно продовжує славні традиції кооперативної освіти, започатковані ще у 1938 році кооперативним ліцеєм під управою професора Іллі Витановича, згодом автора унікальної праці „Історія українського кооперативного руху”, виданої у Нью-Йорку у 1964 р.

Завершує експозицію музею стенд, що символізує майбутнє споживчої кооперації, на якому розміщені світлини кращих молодіжних колективів і працівників, яким належить заповнювати нові сторінки славної історії кооперації краю».

Ще один цікавий захід того святкового дня відбувся у кооперативній родині. За ініціативи директора коледжу Наталії Зубко та підтримки колективу коледжу і голови правління облспоживспілки у Львівській області Михайла Ванівського, відкрився та був освячений навчальний хостел «На Золотій». В якому зможуть приймати гостей-кооператорів з усієї України, які будуть приїжджати у наше славне місто – Львів, а для студентів буде місце для проходження практики відповідно до спеціальності.

От і завершилось святкування, приурочене 150-річчю утворення першого споживчого товариства в Україні та – 77- річчя створення ВНЗ «Львівський кооперативний коледж економіки і права». Щиро бажаєм всім злагоди, міцного здоров’я, добра і щастя, всіляких гараздів, радості, тепла, а студентам натхнення до нових знань, викладачам-кооператорам та членам кооперації до плідної праці, для подальшого розвитку кооперативних організації і установ системи споживчої кооперації і економіки України.

Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю ЛККЕіП

Архів новин