Календар
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Посилання
 
ban-ukoop2   ban-gaz2  
26.06.2018

Для колективу Львівського кооперативного коледжу економіки і права, доброю традицією стало кілька років поспіль, за ініціативи директора Наталії Зубко, наприкінці навчального року, ознайомлення з особливостями Західного регіону України, роботою кооперативних підприємств з метою поєднання теорії з практикою, досвідом роботи ЗВО та відвідування святих місць.

Цей рік не став винятком для колективу коледжу, з нагоди святкування Міжнародного дня кооперації, закінчення навчального року, за погодженням з правлінням Львівської облспоживспілки та за підтримки голови правління – Михайла Ванівського, була ініційована поїздка директором коледжу – Наталією Зубко на Рівненщину, відвідати першу вищу школу Східної Європи – Національний університет «Острозька академія». Відвідати з своїм колективом для обміну досвідом з навчальним закладом Національний університет «Острозька академія», стало на думку у директора коледжу, нещодавнє засідання Ради ректорів і директорів вищих навчальних закладів споживчої кооперації України. В рамках засідання Ради, учасники заходу, також відвідали Національний університет «Острозька академія», які були приємно вражені від побаченого.

Для колективу коледжу була проведена екскурсія територією першої української академії, адже, Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Заснував академію у 1576 році князь Василь-Костянтин Острозький.

Представник академії п. Віталій, розповів про історію створення, розвиток, галузі діяльності, меценатство Острозької академії, нові напрями діяльності й основні здобутки Острозької академії тощо. Наголосив про роль Острозької академії у розвитку регіону, її минуле та майбутнє. Острозька академія — п’ятиразовий номінант Книги рекордів України в категорії «Масові заходи». Університет занесений до Книги рекордів Гіннеса у номінації «Найдовший поетичний марафон» за проведення безперервного 456 годинного марафону читання «Кобзаря» до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Зокрема, йшлося про історію та причини виникнення навчального закладу, його вплив на розвиток вищої школи в сучасній Україні. Серед випускників академії — гетьман війська Запорізького Петро Конашевич-Сагайдачний, перший ректор київської братської школи, лаврський архімандрит, письменники, відомі церковні, культурні та політичні діячі та інші видатні особистості. Острозька академія відзначена 27-м призом «За якість» від Міжнародного трейд-клубу лідерів торгівлі у Парижі за активний розвиток і впровадження норм європейської освіти в життя, а також є членом Європейської асоціації університетів. Міністерство освіти України відзначило НаУОА дипломом за інноваційний розвиток освіти та сучасні педагогічні технології та Дипломом за організацію студентської науково-дослідної роботи. Національний університет «Острозька академія» є членом Європейської Асоціації Університетів з 2010 року, членом Консорціуму українських університетів та Варшавського Університету, а також член Східноєвропейської мережі університетів. У 2014 році Острозька академія увійшла в десятку рейтингу прозорості національних університетів (Центр дослідження суспільства). За результатами моніторингу веб-сайтів вищих навчальних закладів України, проведеного у 2014 році експертами Громадянської мережі ОПОРА, офіційний сайт Національного університету «Острозька академія» потрапив на п’яту сходинку цього рейтингу (серед офіційних інтернет-сторінок 274 вишів). Національний університет «Острозька академія» посів третю сходинку серед класичних університетів та шосту загалом у рейтингу вишів України за якісним показником абітурієнтів і т.д.

Як наголошує Ректор Національного університету «Острозька академія» професор Ігор Пасічник « … наш університет, історія створення якого сягає сивої глибини віків, дивує усіх гостей невловимою та незбагненною аурою, гармонійністю хитросплетіння середньовіччя та модерну. Кожен, хто хоч якось причетний до відродження та становлення університету, осяяний Божим благословенням. І кожен, хто був в Острозі, вдивлявся у його древні очі, відчув академічний дух науки, той знову і знову повертається сюди, аби причаститися таємниці та Істини… Стрімкий розвиток Острозької академії пояснюється насамперед ідеєю первинності виховання в освіті, в якому молодь формує свій світогляд, отримує орієнтації на вічні цінності, а не лише механічно озброюється їх знаннями. Без сумніву, знання складають основу освіти, проте найвищий її сенс проявляється в духовності та шляхетності людей. Я впевнений, що саме випускники Національного університету «Острозька академія» представлятимуть Україну у глобалізованій світовій співдружності, саме вони творитимуть обличчя нашої держави у найближчому майбутньому…».

Під час екскурсії, кожен мав змогу ознайомитися з музеєм історії НаУОА, підземною художньою галереєю, науковою бібліотекою, студентсько-викладацьким храмом преподобного Федора Острозького тощо. Також представники Національного університету «Острозька академія» поділилися про навчально-виховний процес, спеціальності, культурно-мистецькі та спортивні досягнення, напрями майбутньої діяльності навчального закладу та особливостями. З приємністю згадували про своїх випускників, меценатів, якими пишаються, які знаходяться в різних куточках світу та роблять колосальний вклад, як в розвиток молоді, освітній процес навчального закладу так і в популяризацію України в світі, загалом. З вдячністю за приділений час та з можливістю обміном досвідом між двома навчальними закладами, ми завершили екскурсію, щоб повернутись знову.

Після здійснення інтелектуальної мандрівки, ми здійснили свою духовну мандрівку до Свято-Троїцького Межирицького чоловічого монастиря. Монастир-фортеця був заснований монахами з Києво-Печерської Лаври, вперше згадується у літописах ХІІІ століття. Знаходиться чоловічий монастир в селі Межиріч, Острозького району. У цьому колишньому містечку-фортеці із замком, оборонними мурами та вежами зберігся й донині ансамбль будівель Троїцького монастиря-фортеці XV-XVIII століть, Троїцька церква XV століття, стіни та башти початку XVІІ та величезна піч просто неба. В архітектурі Свято-Троїцького храму давньоруські традиції поєднуються з готикою і Ренесансом.

Свято-Троїцький Межирицький монастир вважається одним із наймальовничіших оборонних монастирів України. І хоча здалеку він скидається на казковий замок, за його стінами протікає смиренне чернече життя. Після спільної молитви, нам була проведена екскурсія територією храму. Як розповів чернець «…Рівненщина завжди славилася своєю духовністю та древніми чернечими обителями. Ніколи не згасала монашеська молитва на нашій Богом береженій землі. Найголовніша святиня Свято-Троїцького храму — Чудотворний образ Божої Матері “Життєподательниця”. “Межирицька Богородиця” була родовою іконою князів Острозьких. Її привезли від Вселенського Патріарха як подарунок і благословення за вірність і охорону святого православ’я. Цей образ супроводжував князів Острозьких у походах і в родині навіть з’явилося повір’я, що усім своїм перемогам вони зобов’язані заступництву чудотворного образа. В монастирській бібліотеці зберігалася рукописна книга, у якій були описані всі дива, явлені від Святої Божої Матері.

Цілющі джерела – це ті місця, де про духовне думається по-особливому. Повертаючи назад до Львова, прочани набрали води з джерела святого Миколая. Із цього джерела, за переказами старожил, пили воду князь Василь-Костянтин Острозький і Богдан Хмельницький. Історія джерела бере свій початок 988 року, коли, повертаючись із Києва після Хрещення Русі, перші християни начебто побачили в потічку зображення Святого Миколая. На честь нього, кажуть, і нарекли тоді гільчанське джерело. За іншими переказами, джерело утворилось після того, як у крутий схил тутешнього урочища вдарила блискавка, і з кам’яного гроту забила цілюща вода.

Бажаючі мали змогу зануритись у басейні, який зроблено у формі людського ока, а острівець посередині символізує зіницю. Це невипадково, адже, за свідченнями паломників, найбільше випадків зцілення після занурення до Гільчанського джерела припадає саме на хвороби очей. Про хімічний склад тутешньої води кажуть, що в ній багато срібла, мало заліза і достатньо фтору. Перебування біля джерела, в прочан залишилось море позитивних відчуттів та спогадів, надало можливість з легкістю насолодитися чистим повітрям і просто помилуватися унікальністю цього місця. Ми були захопленні та горді за те, що наша рідна земля така багата і різноманітна з надзвичайним чудом природи.

Окрім молитви, на зворотньому напрямку, на запрошення, педагоги завітали в гості до кооператорів Бродівщини, де радо нас зустріла Голова Бродівської райспоживспілки – Галина Моренова та керівник кафе «Сосновий бір», Оксана Удич. Нас ознайомили з діяльністю Бродівської райспоживспілки та закладу харчування, які спрямовують модернізацію підприємств торгівлі та громадського харчування до конкурентноспроможного стану в регіоні.

День працівників кооперації в Україні – свято для колективу особливе, бо саме воно покликане для того, щоб наочно продемонструвати співпрацю і єдність, солідарність усіх членів і працівників кооперативних співтовариств, об`єднань і підприємств в загальній боротьбі за демократію, соціальний прогрес, за набагато кращі умови праці і життя для людей, за спільність в ухваленні рішень стосовно єдиних проблем кооперативного руху. Кооперативний рух відіграє неймовірно велику роль в житті нашої країни. Завдяки йому забезпечується зайнятість людей, задоволення культурних і соціально-економічних потреб населення, а також використання місцевих ресурсів на найбільш оптимальному рівні.
Кооператори запросили колектив в кафе «Сосновий бір», де почастували стравами української кухні та різними смачними смаколиками Бродівщини. Працівники закладу вразили нас своєю майстерністю і винахідливості та художнього смаку у оформленні столів та своєю добротою.

Делегація коледжу на чолі з директором Наталією Зубко та Головою об’єднаного профкому Наталією Кутною, висловлюють щиру подяку ректору, доктору психологічних наук, професору, Ігору Пасічнику, Національного університету «Острозька академія» за надану можливість відвідати історично важливу вищу школу м. Острог, та ознайомитись з освітнім процесом в ній, а екскурсоводу п. Віталію за проведену незабутню, цікаву та пізнавальну екскурсію для колективу!

Миряни інтелектуально та духовно оздоровились, вдячні за гостинність колегам – кооператорам Бродівщини та вражені від побаченого, насолодились красою літа, природи рідного краю та мирним небом. Додому поверталися з великим духовним піднесенням, окрилені Божою благодаттю, адже Чудотворні Святині зцілюють душі і повертають здоров’я, дарують мир і спокій, а в серцях залишились вогники добра, ласки, милосердя, всепрощення та душевної гармонії.

Михайло Голубка, прес-секретар по роботі зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Львівського кооперативного коледжу економіки і права

Архів новин